PPE, PPK, IKE, IKZE, fundusze inwestycyjne

Wyniki planów systematycznego oszczędzania (5)

By on Październik 20, 2016 in ABC GIEŁDY, WYNIKI PSO with 6 Comments

Po 4 miesiącach nie nastąpiły żadne zmiany w rankingu rentowności planów.

Na pierwszym miejscu jest Rafał, który w okresie trzech miesięcy pomnożył swoje oszczędności aż o 8,21% (oszczędza w funduszu SKARBIEC MAŁYCH I ŚREDNICH SPÓŁEK). Tak więc nadal ma ogromną premię (coraz większą) za wybór najwyższego ryzyka inwestycyjnego.

Na drugim miejscu jest Maciek, który wybrał fundusz SKARBIEC AKCJA. Na skutek tego, że wycena dużych spółek notowanych na GPW wzrosła (dominujących w aktywach tego funduszu) rentowność planu Maćka ponownie wzrosła powyżej 4% – do 4,48% z 3,35% miesiąc wcześniej.

Ostatnie miejsce w rankingu, niezmiennie, zajmuje Joanna osiągając rentowność na poziomie o 0,25% (wybrała fundusz SKARBIEC KASA).

Tabela: Ranking hipotetycznych uczestników PSO w ostatnich 4 miesiącach pokazujący osiągniętą stopę zwrotu

tabelka

Jeżeli dołączysz do uczestników, czyli zainwestujesz co najmniej „stówkę” do końca października,  otrzymasz  jedną z moich książek z imienną dedykacją. Wystarczy abyś wysłał(a) maila na adres: maciej@rogala.pl z informacją, że dokonałaś/dokonałeś wpłaty.

20160423_204016

20160526_114708

Możesz wybrać jedną z następujących książek:

III Filar Twojej Emerytury

Program 500 plus. Jak mądrze zainwestować dodatkowy kapitał rodzinny

 UCZESTNICY I ICH WYBÓR

1) Joanna – wybrała subfundusz SKARBIEC KASA (o najniższym ryzyku inwestycyjnym i najniższych opłatach). Wybór bardzo konserwatywny.

2) Marysia – rozdzieliła wpłatę między subfundusz SKARBIEC KASA (125 zł) a subfundusz SKARBIEC III FILAR (125 zł), czyli 50 na 50. Ponieważ SKARBIEC III FILAR inwestuje około 30% aktywów w akcje i będzie stanowił 50% portfela, tym samym Marysia w akcjach będzie miała zainwestowane około 15% swoich oszczędności wpłacanych do planu. To wybór zachowawczy.

3) Magda – wybrała fundusz SKARBIEC III FILAR, czyli będzie miała około 30% środków w akcjach.  Określę go wyborem umiarkowanie zachowawczym.

4) Maciek – osiąga bardzo wysokie dochody i postanowił inwestować wyłącznie w akcje, nie tylko dlatego, że lubi ryzyko, ale również z tego względu, że 250 zł miesięcznie to dla niego niewielka kwota. Dlatego wybrał subfundusz akcji – SKARBIEC AKCJA, który do 100% swoich aktywów inwestuje w akcje. Ze względu na niewielką kwotę gotowy jest podjąć dość duże ryzyko, a z drugiej strony wie, że ewentualne spadki na giełdzie będą pozwalały na inwestowanie kolejnych wpłat po coraz niższych cenach. To wybór ofensywny.

5) Zosia – postanowiła po połowie (po 125 zł) inwestować w subfundusz SKARBIEC KASA oraz subfundusz SKARBIEC AKCJA, czyli około 50% jej oszczędności będzie inwestowane w akcje. Dokonała więc wyboru zrównoważonego.

6) Rafał – postanowił pójść na całość. Będzie inwestować nie tylko 100% w akcje, ale wybiera małe i średnie spółki, czyli będzie ponosił jeszcze większe ryzyko od Maćka i oczekiwał jeszcze wyższych zysków. Jego wyborem jest SKARBIEC MAŁYCH I ŚREDNICH SPÓŁEK.  Wybór Rafała jest bardzo ofensywny.

ICH WYNIKI  (od 15 czerwca do 18 października)

JOANNA (SKARBIEC KASA) – WYBÓR KONSERWATYWNY

Wykres notowań jednostek SKARBIEC KASA w okresie ostatnich 4 miesięcy wraz ze wskazaniem momentu dokonania zakupu.

kasa

kasatab

MARYSIA (SKARBIEC KASA/SKARBIEC III FILAR) – WYBÓR ZACHOWAWCZY

Wykres notowań jednostek SKARBIEC KASA w okresie ostatnich 4 miesięcy wraz ze wskazaniem momentu dokonania zakupu.

kasa

Wykres notowań jednostek SKARBIEC III FILAR w okresie ostatnich 3 miesięcy wraz ze wskazaniem momentu dokonania zakupu.

3f

ka3

MAGDA (SKARBIEC III FILAR) – WYBÓR UMIARKOWANIE ZACHOWAWCZY

Wykres notowań jednostek SKARBIEC III FILAR w okresie ostatnich 3 miesięcy wraz ze wskazaniem momentu dokonania zakupu.

3f

3ftab

ZOSIA (SKARBIEC KASA/SKARBIEC AKCJI) – WYBÓR ZRÓWNOWAŻONY

Wykres notowań jednostek SKARBIEC KASA w okresie ostatnich 3 miesięcy wraz ze wskazaniem momentu dokonania zakupu.

kasa

Wykres notowań jednostek SKARBIEC AKCJI w okresie ostatnich 3 miesięcy wraz ze wskazaniem momentu dokonania zakupu.

akcje

kasak

MACIEK (SKARBIEC AKCJI) – WYBÓR OFENSYWNY

Wykres notowań jednostek SKARBIEC AKCJI w okresie ostatnich 3 miesięcy wraz ze wskazaniem momentu dokonania zakupu.

akcje

akcjetab

RAFAŁ (SKARBIEC MAŁYCH I ŚREDNICH SPÓŁEK) – WYBÓR BARDZO OFENSYWNY

Wykres notowań jednostek SKARBIEC MAŁYCH I ŚREDNICH SPÓŁEK w okresie ostatnich 3 miesięcy wraz ze wskazaniem momentu dokonania zakupu.

mis

mistab

WAŻNE: Osiągnięta rentowność w planach obejmuje zbyt krótki okres, aby wyciągać z niej jakiekolwiek wiarygodne wnioski odnośnie przyszłej rentowności poszczególnych planów.

Skany wykresów notowań jednostek subfunduszy Skarbiec pochodzą ze strony analizy.pl – prowadzonego przez niezależną firmę analityczną Analizy Online SA notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Za miesiąc kolejny wpis w kategorii WYNIKI UCZESTNIKÓW.

*****

A może ty także chciałbyś zacząć rozważnie i bezpiecznie korzystać z funduszy inwestycyjnych?

ROZPOCZĘCIE NASZEJ WSPÓŁPRACY JEST BARDZO PROSTE

Wystarczy abyś miał(a) pod ręką dowód osobisty, numer konta bankowego, z którego masz zamiar dokonać pierwszej wpłaty (min. 100 zł) oraz telefon komórkowy.

Nie musisz czekać na kuriera, który przyjedzie z umową, ani składać wizyty oddziale banku lub biurze maklerskim, żeby podpisać umowę. Wszystkie czynności związane z zawarciem umowy dokonasz online. Wystarczy, że wypełnisz formularz rejestracji (zajmie ci to 2 minuty) i już możesz składać zlecenie oraz opłacić je przez internet ze swojego konta w dowolnym banku. Potrzebujesz jedynie telefonu komórkowego do autoryzacji zleceń przez SMS.

Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego otrzymasz wiadomość SMS z loginem i tymczasowym hasłem dostępu. Przy pierwszym logowaniu zostaniesz poproszona/poproszony o zmianę hasła. Na tym etapie rejestracja będzie już zakończona i będziesz mogła/mógł w pełni korzystać z możliwości inwestycyjnych w funduszach Skarbiec.

<< PRZEWODNIK: JAK DOKONAĆ WPŁATY >>

<<  ZAINWESTUJ „STÓWKĘ” W FUNDUSZ SKARBCA >>

Tags: , , ,

Subskrypcja

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do subskrybentów bloga, a otrzymasz więcej tego rodzaju treści.

Liczba komentarzy - 6

Trackback URL | Comments RSS Feed

 1. Kuba29 pisze:

  A ja tak przyglądam się wynikom tych osób już od lipca i nie mogę się zdecydować. Żal d…ę ściska.

  • Maciej Rogala pisze:

   Witaj. Trochę cię rozumiem, ale z drugiej strony, nie ma czego żałować, jeżeli będziesz inwestował przez wiele lat. Te 3 miesiące straty, przestaną mieć znaczenie. Zachęcam, a nadto dostaniesz książkę – jak zawsze pod koniec miesiąca mam promocję. Pozdrawiam

 2. FELEK_Jo pisze:

  Teraz będzie korekta, co najmniej 10%, a nawet 20, u Usrańców. Nie ten czas

  • Maciej Rogala pisze:

   Felek, dzięki za komentarz. Będzie, nie będzie. Na dwoje babka wróżyła. Pamiętam jak na drugi dzień po referendum w Wielkiej Brytanii, kolega doradził mi abym wstrzymał śledzenie planów na kilka miesięcy, bo teraz będzie na pewno kicha. Pozdrawiam

 3. FELEK_Jo pisze:

  Nie porównuj tych dwóch rzeczy. Teraz nic złego się nie dzieje i dlatego stawiam na spadki. To niemal pewne.

  • Maciej Rogala pisze:

   „Niemal” robi ogromną różnicę. Weź też pod uwagę, że także ten scenariusz, jest uwzględniony w polecanej przeze mnie strategii – głęboki, nawet 20% spadek dobrze by zrobił gdyby potrwał kilka miesięcy i rynek powrócił do dzisiejszych poziomów. Wiesz dlaczego? Bo ktoś kto dzisiaj by zainwestować 1000 zł jednorazowo, przez kilka miesięcy by zagryzał zęby i po powrocie do dzisiejszych poziomów odetchnąłby z ulgą – że przetrzymał okres głębokiej korekty, natomiast osoba, która rozłożyłaby to na 4 raty po 250 zł, co najmniej 2-3 raty miałaby zainwestowane z dużą premią w stosunku do dzisiejszej wyceny i w sumie byłaby na plusie – po powrocie rynku do dzisiejszych wycen. Nie ma tego złego… chyba, że się czeka, i czeka, i czeka… jak

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Top