PPE, PPK, IKE, IKZE, fundusze inwestycyjne

Wyniki planów systematycznego oszczędzania (2)

By on Lipiec 24, 2016 in WYNIKI PSO with 5 Comments

chart-1110428

Jeżeli jesteś stałym czytelnikiem mojego bloga to już wiesz, że jego celem jest promowanie rozważnego i bezpiecznego inwestowania oszczędności w otwartych funduszach inwestycyjnych.  Fundamentem tego bezpieczeństwa, oczywiście nie jedynym, jest dokonywanie niewielkich wpłat w regularnych odstępach czasu, najlepiej comiesięcznych.

12 czerwca br. nawiązałem współpracę ze Skarbiec TFI SA i udostępniłem hiperłącze na stronę transakcyjną z 29 funduszami zarządzanymi przez to towarzystwo (działające od 1997 roku). Dzięki temu możesz bardzo wygodnie (w ciągu kilku minut, siedząc wygodnie przed komputerem) zacząć odkładać niewielkie kwoty bez ponoszenia opłat manipulacyjnych. To oznacza, że 100% zainwestowanych przez ciebie pieniędzy będzie przeznaczone na nabycie jednostek uczestnictwa wybranego subfunduszu (lub kilku subfunduszy).

Kolejnym krokiem w tej współpracy jest utworzenie nowej kategorii w głównych tematach bloga – WYNIKI UCZESTNIKÓW.

W ramach tej kategorii będę publikował w odstępach miesięcznych posty z wynikami hipotetycznych osób, które inwestują stałą kwotę (250 zł) do wybranego subfunduszu (lub subfunduszy) SKARBCA.  Nabycie jednostek będzie następowało 15 dnia każdego miesiąca, lub w najbliższym dniu roboczym po tym dniu.

Tych sześcioro hipotecznych uczestników to:

1) Joanna – wybiera subfundusz SKARBIEC KASA (o najniższym ryzyku inwestycyjnym i najniższych opłatach). Wybór bardzo konserwatywny.

2) Marysia – rozdziela wpłatę między subfundusz SKARBIEC KASA (125 zł) a subfundusz SKARBIEC III FILAR (125 zł). Ponieważ SKARBIEC III FILAR lokuje około 30% swoich aktywów w akcjach i będzie stanowił 50% portfela, Marysia będzie inwestowała w akcje około 15% swoich oszczędności. To wybór zachowawczy.

3) Magda – wybiera fundusz SKARBIEC III FILAR, czyli około 30% w akcjach.  Określę gowyborem umiarkowanie zachowawczym.

4) Maciek – osiąga bardzo wysokie dochody i postanowił inwestować dla niego niewielką kwotę w akcje. Dlatego wybiera subfundusz akcji – SKARBIEC AKCJA, który do 100% swoich aktywów lokuje w akcjach. Ze względu na niewielką kwotę gotowy jest podjąć dość duże ryzyko, a z drugiej strony wie, że ewentualne spadki na giełdzie będą jej pozwalały na inwestowanie kolejnych wpłat po coraz niższych cenach. To wybór ofensywny.

5) Zosia – postanawia po połowie (po 125 zł) inwestować w subfundusz SKARBIEC KASA i subfundusz SKARBIEC AKCJA, czyli około 50% jej oszczędności będzie inwestowane w akcjach. Dokonała więc wyboru zrównoważonego.

6) Rafał – decyduje się pójść na całość. Będzie inwestować nie tylko 100% w akcjach, ale wybiera małe i średnie spółki, czyli będzie ponosił jeszcze większe ryzyko od Rafała i oczekiwał jeszcze wyższych zysków. Jego wyborem jest SKARBIEC MAŁYCH I ŚREDNICH SPÓŁEK.  Wybór Rafała jest bardzo ofensywny.

 

WYNIKI PORTFELI HIPOTETYCZNYCH UCZESTNIKÓW

JOANNA (SKARBIEC KASA) – WYBÓR KONSERWATYWNY

Wykres notowań jednostek SKARBIEC KASA w okresie ostatnich 3 miesięcy wraz ze wskazaniem momentu dokonania zakupu.

Kasa_07

Kasa_07_01

 

MARYSIA (SKARBIEC KASA/SKARBIEC III FILAR) – WYBÓR ZACHOWAWCZY

Wykres notowań jednostek SKARBIEC KASA w okresie ostatnich 3 miesięcy wraz ze wskazaniem momentu dokonania zakupu.

Kasa_07

Wykres notowań jednostek SKARBIEC III FILAR w okresie ostatnich 3 miesięcy wraz ze wskazaniem momentu dokonania zakupu.

Filar_07_01

 

FilarKASA_07_01_1

 

 

 

MAGDA (SKARBIEC III FILAR) – WYBÓR UMIARKOWANIE ZACHOWAWCZY

Wykres notowań jednostek SKARBIEC III FILAR w okresie ostatnich 3 miesięcy wraz ze wskazaniem momentu dokonania zakupu.

Filar_07_01

Filar_07_01_1

 

ZOSIA (SKARBIEC KASA/SKARBIEC AKCJI) – WYBÓR ZRÓWNOWAŻONY

Wykres notowań jednostek SKARBIEC KASA w okresie ostatnich 3 miesięcy wraz ze wskazaniem momentu dokonania zakupu.

Kasa_07

 

Wykres notowań jednostek SKARBIEC AKCJI w okresie ostatnich 3 miesięcy wraz ze wskazaniem momentu dokonania zakupu.

 

akcje

AkcjaKASA_07_01_1

 

 

 

MACIEK (SKARBIEC AKCJI) – WYBÓR OFENSYWNY

Wykres notowań jednostek SKARBIEC AKCJI w okresie ostatnich 3 miesięcy wraz ze wskazaniem momentu dokonania zakupu.

 

akcje

Akcje_07

 

 

RAFAŁ (SKARBIEC MAŁYCH I ŚREDNICH SPÓŁEK) – WYBÓR BARDZO OFENSYWNY

Wykres notowań jednostek SKARBIEC MAŁYCH I ŚREDNICH SPÓŁEK w okresie ostatnich 3 miesięcy wraz ze wskazaniem momentu dokonania zakupu.

MIS_07

 

MIS_07_01

WAŻNE: Osiągnięta rentowność w planach obejmuje zbyt krótki okres, aby wyciągać z niej jakiekolwiek wiarygodne wnioski odnośnie przyszłej rentowności poszczególnych planów.

Skany wykresów notowań jednostek subfunduszy Skarbiec pochodzą ze strony analizy.pl – prowadzonego przez niezależną firmę analityczną Analizy Online SA notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Za miesiąc kolejny wpis w kategorii WYNIKI UCZESTNIKÓW.

*****

A może ty także chciałbyś zacząć rozważnie i bezpiecznie korzystać z funduszy inwestycyjnych?

ROZPOCZĘCIE NASZEJ WSPÓŁPRACY JEST BARDZO PROSTE

Wystarczy abyś miał pod ręką dowód osobisty, numer konta bankowego, z którego masz zamiar dokonać pierwszej wpłaty (min. 100 zł) oraz telefon komórkowy.

Nie musisz czekać na kuriera, który przyjedzie z umową albo składać wizyty oddziale banku lub biurze maklerskim żeby podpisać umowę. Wszystkie czynności związane z zawarciem umowy dokonasz online. Wystarczy że wypełnisz formularz rejestracji (zajmie ci to 2 minuty) i już możesz składać zlecenie oraz opłacić je przez internet ze swojego konta w dowolnym banku. Potrzebujesz jedynie telefonu komórkowego do autoryzacji zleceń przez SMS.

Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego otrzymasz wiadomość SMS z loginem i tymczasowym hasłem dostępu. Przy pierwszym logowaniu zostaniesz poproszony o zmianę hasła – na tym etapie rejestracja będzie już zakończona i będziesz mogła/mógł w pełni korzystać z możliwości inwestycyjnych w funduszach Skarbiec.

<<  ZAINWESTUJ „STÓWKĘ” W FUNDUSZ SKARBCA >>

Tags:

Subskrypcja

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do subskrybentów bloga, a otrzymasz więcej tego rodzaju treści.

Liczba komentarzy - 5

Trackback URL | Comments RSS Feed

 1. EMeryk pisze:

  Macieju, czy nadal obowiązuje promocja? Jeżeli tak do kiedy mam dokonać wpłaty?

 2. EMeryk pisze:

  Macieju, czy nadal trwa promocja? I do kiedy mam wpłacić kasę, żeby dostać książkę?

 3. wetzlar pisze:

  Podbijam pytanie- nie mogę znaleźć dziś postu który był jeszcze wczoraj o tym ze świętujesz (oczywiście gratulacje dla Ciebie) i rozdajesz prezenty – 3 książki za udział w akcji na odłożenie „stówki”. Czy można nadal przystąpić do tej akcji?

  • Maciej Rogala pisze:

   Wetzlar, dzięki za pytanie. Skasowałem, bo akcja trwała do jutra i nie chcę robić „popeliny”, tym bardziej, że do końca lipca też mam promocję. Nie można, można było do wczoraj, a co miałoby się zmienić dzisiaj? Muszę przestrzegać pewnych zasad. Tak więc, sorry. Ale dostaniesz jedną książkę – wpłata do 31 lipca. Pozdrawiam.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Top