PPE, PPK, IKE, IKZE, fundusze inwestycyjne

Wyniki planów systematycznego oszczędzania (1)

By on Czerwiec 23, 2016 in WYNIKI PSO with 2 Comments

chart-1110428

Jeżeli jesteś stałym czytelnikiem mojego bloga to już wiesz, że jego celem jest promowanie rozważnego i bezpiecznego inwestowania oszczędności w otwartych funduszach inwestycyjnych.  Fundamentem tego bezpieczeństwa, oczywiście nie jedynym, jest dokonywanie niewielkich wpłat w regularnych odstępach czasu, najlepiej comiesięcznych.

12 czerwca br. nawiązałem współpracę ze Skarbiec TFI SA i udostępniłem hiperłącze na stronę transakcyjną z 29 funduszami zarządzanymi przez to towarzystwo (działające od 1997 roku). Dzięki temu możesz bardzo wygodnie (w ciągu kilku minut, siedząc wygodnie przed komputerem) zacząć odkładać niewielkie kwoty bez ponoszenia opłat manipulacyjnych. To oznacza, że 100% zainwestowanych przez ciebie pieniędzy będzie przeznaczone na nabycie jednostek uczestnictwa wybranego subfunduszu (lub kilku subfunduszy).

Kolejnym krokiem w tej współpracy jest utworzenie nowej kategorii w głównych tematach bloga – WYNIKI UCZESTNIKÓW.

W ramach tej kategorii będę publikował w odstępach miesięcznych posty z wynikami hipotetycznych osób, które inwestują stałą kwotę (250 zł) do wybranego subfunduszu (lub subfunduszy) SKARBCA.  Nabycie jednostek będzie następowało 15 dnia każdego miesiąca, lub w najbliższym dniu roboczym po tym dniu.

Tych sześcioro hipotecznych uczestników to:

1) Joanna – wybiera subfundusz SKARBIEC KASA (o najniższym ryzyku inwestycyjnym i najniższych opłatach). Wybór bardzo konserwatywny.

2) Marysia – rozdziela wpłatę między subfundusz SKARBIEC KASA (125 zł) a subfundusz SKARBIEC III FILAR (125 zł). Ponieważ SKARBIEC III FILAR lokuje około 30% swoich aktywów w akcjach i będzie stanowił 50% portfela, Marysia będzie inwestowała w akcje około 15% swoich oszczędności. To wybór zachowawczy.

3) Magda – wybiera fundusz SKARBIEC III FILAR, czyli około 30% w akcjach.  Określę go wyborem umiarkowanie zachowawczym.

4) Maciek – osiąga bardzo wysokie dochody i postanowił inwestować dla niego niewielką kwotę w akcje. Dlatego wybiera subfundusz akcji – SKARBIEC AKCJA, który do 100% swoich aktywów lokuje w akcjach. Ze względu na niewielką kwotę gotowy jest podjąć dość duże ryzyko, a z drugiej strony wie, że ewentualne spadki na giełdzie będą jej pozwalały na inwestowanie kolejnych wpłat po coraz niższych cenach. To wybór ofensywny.

5) Zosia – postanawia po połowie (po 125 zł) inwestować w subfundusz SKARBIEC KASA i subfundusz SKARBIEC AKCJA, czyli około 50% jej oszczędności będzie inwestowane w akcjach. Dokonała więc wyboru zrównoważonego.

6) Rafał – decyduje się pójść na całość. Będzie inwestować nie tylko 100% w akcjach, ale wybiera małe i średnie spółki, czyli będzie ponosił jeszcze większe ryzyko od Rafała i oczekiwał jeszcze wyższych zysków. Jego wyborem jest SKARBIEC MAŁYCH I ŚREDNICH SPÓŁEK.  Wybór Rafała jest bardzo ofensywny.

WYNIKI PORTFELI HIPOTETYCZNYCH UCZESTNIKÓW

JOANNA (SKARBIEC KASA) – WYBÓR KONSERWATYWNY

Wykres notowań jednostek SKARBIEC KASA w okresie ostatniego miesiąca wraz ze wskazaniem momentu dokonania zakupu.

kasa

tabkasa

 

MARYSIA (SKARBIEC KASA/SKARBIEC III FILAR) – WYBÓR ZACHOWAWCZY

Wykres notowań jednostek SKARBIEC KASA w okresie ostatniego miesiąca wraz ze wskazaniem momentu dokonania zakupu.

kasa

Wykres notowań jednostek SKARBIEC III FILAR w okresie ostatniego miesiąca wraz ze wskazaniem momentu dokonania zakupu.

III filar

tabK3

 

MAGDA (SKARBIEC III FILAR) – WYBÓR UMIARKOWANIE ZACHOWAWCZY

Wykres notowań jednostek SKARBIEC III FILAR w okresie ostatniego miesiąca wraz ze wskazaniem momentu dokonania zakupu.

III filar

tab3f

 

ZOSIA (SKARBIEC KASA/SKARBIEC AKCJI) – WYBÓR ZRÓWNOWAŻONY

Wykres notowań jednostek SKARBIEC KASA w okresie ostatniego miesiąca wraz ze wskazaniem momentu dokonania zakupu.

kasa

Wykres notowań jednostek SKARBIEC AKCJI w okresie ostatniego miesiąca wraz ze wskazaniem momentu dokonania zakupu.

akcja

tabKAKCJE

 

MACIEK (SKARBIEC AKCJI) – WYBÓR OFENSYWNY

Wykres notowań jednostek SKARBIEC AKCJI w okresie ostatniego miesiąca wraz ze wskazaniem momentu dokonania zakupu.

akcja

tabAKCJE

 

RAFAŁ (SKARBIEC MAŁYCH I ŚREDNICH SPÓŁEK) – WYBÓR BARDZO OFENSYWNY

Wykres notowań jednostek SKARBIEC MAŁYCH I ŚREDNICH SPÓŁEK w okresie ostatniego miesiąca wraz ze wskazaniem momentu dokonania zakupu.

małe

tabMIS

WAŻNE: Osiągnięta rentowność w planach obejmuje okres zaledwie 7 dni (od 15.06 do 22.06.) i jest zbyt krótka, aby wyciągać z niej jakiekolwiek wiarygodne wnioski odnośnie przyszłej rentowności poszczególnych planów.

Skany wykresów notowań jednostek subfunduszy Skarbiec pochodzą ze strony analizy.pl – prowadzonego przez niezależną firmę analityczną Analizy Online SA notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Za miesiąc kolejny wpis w kategorii WYNIKI UCZESTNIKÓW.

*****

A może ty także chciałbyś zacząć rozważnie i bezpiecznie korzystać z funduszy inwestycyjnych?

ROZPOCZĘCIE NASZEJ WSPÓŁPRACY JEST BARDZO PROSTE

Wystarczy abyś miał pod ręką dowód osobisty, numer konta bankowego, z którego masz zamiar dokonać pierwszej wpłaty (min. 100 zł) oraz telefon komórkowy.

Nie musisz czekać na kuriera, który przyjedzie z umową albo składać wizyty oddziale banku lub biurze maklerskim żeby podpisać umowę. Wszystkie czynności związane z zawarciem umowy dokonasz online. Wystarczy że wypełnisz formularz rejestracji (zajmie ci to 2 minuty) i już możesz składać zlecenie oraz opłacić je przez internet ze swojego konta w dowolnym banku. Potrzebujesz jedynie telefonu komórkowego do autoryzacji zleceń przez SMS.

Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego otrzymasz wiadomość SMS z loginem i tymczasowym hasłem dostępu. Przy pierwszym logowaniu zostaniesz poproszony o zmianę hasła – na tym etapie rejestracja będzie już zakończona i będziesz mogła/mógł w pełni korzystać z możliwości inwestycyjnych w funduszach Skarbiec.

<<  ZAINWESTUJ „STÓWKĘ” W FUNDUSZ SKARBCA >>

 

 

Tags: , ,

Subskrypcja

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do subskrybentów bloga, a otrzymasz więcej tego rodzaju treści.

Liczba komentarzy - 2

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. marko_polo pisze:

    No to za dwa tygodnie wszyscy będą mieli stratę

    • Maciej Rogala pisze:

      Marko, twoja prognoza jest pod silnym wpływem dzisiejszych informacji o wynikach głosowania w Wielkiej Brytanii. Co będzie za dwa tygodnie tak naprawdę nie wiemy nic. Jeżeli jednak tak będzie w rzeczywistości, to kolejna wpłata do planu zostanie przeliczona na większą liczbę jednostek i moment dokonania inwestycji okaże się bardzo korzystny niż miesiąc wcześniej. Promowana przeze mnie strategia uwzględnia taki scenariusz i pozwala wyciągnąć korzyści z każdego scenariusza. Na tym opiera się fundamentalna zasada bezpieczeństwa systematycznego inwestowania – spadek ma dwa oblicza. Ale jeszcze raz powtórzę – tak naprawdę nic nie wiemy o sytuacji za dwa tygodnie, jedynie wydaje się nam, czasami, że więcej wiemy. Pozdrawiam

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Top