PPE, PPK, IKE, IKZE, fundusze inwestycyjne

Współpraca

By on Styczeń 25, 2017 in O BLOGU, PPE with 0 Comments

OFERUJĘ SWOJE USŁUGI JAKO:

KONSULTANT PPE/PPK

Dlaczego warto zaangażować mnie do współpracy, jako Konsultanta PPE/PPK?

Jestem właścicielem firmy doradczo-szkoleniowej Edinem (Edukacja Inwestycyjna i Emerytalna); praktykiem z ponad 20-letnim doświadczeniem: dyrektor ds. programów emerytalnych w latach 1994–2000 w PPTFI Pioneer SA, w latach 2000-2006 prezes zarządu PPE-Konsultanci Sp. z o.o., od 2006 roku właściciel firmy EDINEM.

Co mnie wyróżnia na tle innych konsultantów specjalizujących się w PPE/PPK?

 • Już w 1995 roku (jako pracownik Pioneer PPTFI SA) wdrożyłem pierwsze w Polsce grupowe programy emerytalne w formie umowy pracodawcy z funduszem inwestycyjnym (wówczas funduszem powierniczym): w Zakładach POLAM w Pułtustku oraz w Browarze Dojlidy w Białymstoku.
 • Przez kilka lat byłem etatowym pracownikiem TFI zajmującym się oferowaniem PPE. Dzięki temu znam doskonale warunki, na jakie trzeba zwracać uwagę przy analizowaniu ofert PPE/PPK w formie funduszy inwestycyjnych.  Moi konkurenci najczęściej nie mają takiego doświadczenia: dominują osoby z wykształceniem prawniczym i brokerzy ubezpieczeniowi.
 • Znam nie tylko przepisy ustawy o ppe i ustawy o ppk, ale również dotyczące zasad funkcjonowania funduszy inwestycyjnych otwartych; jestem autorem książki Otwarte Fundusze Inwestycyjne. Zasady są proste – pierwszego podręcznika na rynku dotyczącego funduszy inwestycyjnych (pierwsze wydanie ukazało się już w 2006 roku, drugie w 2016 roku).
 • Opracowałem unikatową strategię systematycznego inwestowania w jednostki uczestnictwa w planach emerytalnych, którą opisałem w kolejnych dwóch książkach:  Rozważny Inwestor. Daj sobie radę (Wydawnictwo Onepress, 2015, pierwsze wydanie w 2009 roku), III filar Twojej emerytury. Dobry plan na lepszą przyszłość (Edinem, 2012).  Promuję tę strategię wśród uczestników PPE; większość pracowników nie wie, w jaki sposób dobierać fundusze, a także tego, w jakich momentach dokonywać zmian wybranych funduszy w przyszłości.
 • Przeszkoliłem blisko 100 tysięcy pracowników firm wdrażających PPE. Do skutecznego wdrożenia PPE/PPK wymagane jest spełnienie trzech warunków: 1) wyboru odpowiedniego podmiotu zarządzającego, 2) skutecznej akwizycji pracowników do PPK: co najmniej 85% uprawnionych, 3) wyboru przez pracowników  świadomej strategii inwestycyjnej nastawionej na osiągnięcie wymiernego celu inwestycyjnego i zachowanie żelaznej konsekwencji w dążeniu do tego celu przez kilka-, kilkanaście-, a czasami nawet kilkadziesiąt lat uczestniczenia w PPK.
 • Jestem bardzo skutecznym sprzedawcą, w tym sprzedawcą PPE dla pracowników. Swoją wiedzą z tego zakresu podzieliłem się w jedynym podręczniku, który dotyczy sprzedaży produktów inwestycyjnych:  Fundamenty sprzedaży. Jak skutecznie oferować produkty inwestycyjnej (Edinem, 2008).  

 

We współpracy ze mną pracodawca otrzymuje najwyższą jakość usług – świadczoną przez jednego konsultanta –  na wszystkich etapach niezbędnych do skutecznego wdrożenia PPK. A także bardzo konkurencyjną cenę.

 

W czym mogę Ci pomóc?

Jesteś pracodawcą lub go reprezentujesz (lub reprezentantem pracowników w swoim zakładzie pracy)?

Chcesz pomóc swoim pracownikom/współpracownikom rozważnie zainwestować ich oszczędności, by w przyszłości mogli bez obaw myśleć o takich sprawach jak emerytura? Skontaktuj się ze mną.

 • Przeprowadzam audyt PPE, przede wszystkim pod kątem opłat i oferowanych opcji inwestycyjnych
 • Edukuję pracowników, w jaki sposób dobierać fundusze inwestycyjne w PPE tak, by osiągali założone cele przy ponoszeniu możliwie najniższego ryzyka.
 • Wyjaśniam, w jaki sposób pracownicy mogą konsumować zgromadzony kapitał w PPE po przejściu na emeryturę.
 • Prowadzę szkolenia akwirujące pracowników do PPE.
 • Pomogę we wszystkich etapach skutecznego wdrożenia PPK

To tylko kilka potencjalnych możliwości naszej współpracy.

Kontakt:

kom: 502 988 269

mail: maciej@rogala.pl

JEŻELI REPREZENTUJESZ PRACODAWCĘ LUB ZWIĄZKI ZAWODOWE I CHCESZ POROZMAWIAĆ O MOŻLIWEJ WSPÓŁPRACY WYPEŁNIŁ PONIŻSZY FORMULARZ A W TEMACIE WPISZ: PROŚBA O KONTAKT 

 

 

Tags: , , , ,

Subskrypcja

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do subskrybentów bloga, a otrzymasz więcej tego rodzaju treści.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Top