PPE, PPK, IKE, IKZE, fundusze inwestycyjne

Webinar dla pracowników HR: Skuteczna komunikacja korzyści z uczestniczenia w PPK

By on 10 maja, 2019 in ABC GIEŁDY with 5 komentarzy

 

Zapraszam na webinar adresowany przede wszystkim do pracowników działu HR i płac pt.:

Skuteczna komunikacja korzyści z uczestniczenia w PPK

Uczestnicy seminarium zdobędą: umiejętność skutecznego prezentowania korzyści wynikających z oszczędzania w Pracowniczym Planie Kapitałowym.

Do kogo jest adresowany:

 • Pracownicy działu kadr i płac pracodawców objętych obowiązkiem utworzenia i oferowania PPK,
 • Osoby reprezentujące zakładowe organizacje związkowe i rady pracownicze.

Główne tematy:

 1. Wprowadzenie: kilka słów o skutecznej perswazji.
 2. Sposób pomnażania środków gromadzonych w PPK i możliwe sposoby ich wypłaty (w tym zwrotu).
 3. Najważniejsze korzyści pracowników.
 4. Prezentowanie korzyści dla różnych grup pracowników: ze względu na wiek, na zajmowane stanowisko,–pliwości pracowników. Jak skutecznie na nie odpowiadać?

 Czas trwania: 90-120 minut (w zależności od liczby pytań)

Liczba uczestników: max. 30 osób, decyduje kolejność zgłoszeń.

Terminy:  godzina 10.00-12.00 w dniach:

 • 27 maja, (komplet)
 • 29 maja,(komplet)
 • 4 czerwca, (komplet)
 •  10 czerwca,
 • 14 czerwca,
 • 24 czerwca.

Cena: 250 zł netto – osoby reprezentujące pracodawców, 150 zł przedstawiciele związków zawodowych i rad pracowniczych. Uczestnicy bezpośrednio po zakończeniu szkolenia otrzymają broszurę w formacie PDF z przykładami dialogów prezentujących korzyści, a także odpowiedzi na największe wątpliwości pracowników.

Dlaczego miał(a)byś uczestniczyć:

Bo już niedługo bardzo często usłyszysz pytanie: Czy warto pozostać w tym całym PPK? Wielu pracowników powie Ci, że już raz dało się nabrać, że na pewno się wypiszą z „OFE-bis”.

Masz wątpliwość: Czy to Ty powinnaś/powinieneś udzielać odpowiedzi? Bez wątpienia, TAK! Bo pracownicy Cię znają, ufają Ci. Naprawdę myślisz, że lepiej będzie jeżeli wysłuchają argumentów z ust fachowca, pracownika firmy zarządzającej? Pracownicy nie chcą słyszeć opowiadań o tym, że wybrana firma jest najlepsza na świecie, że zatrudnia superspecjalistów od pomnażania pieniędzy, a tym bardziej porad: jak mają postępować  z ust kogoś, kto nie jest w tych poradach bezinteresowny.

Większość Twoich kolegów i koleżanek będzie oczekiwać krótkich i rzeczowych odpowiedzi jedynie na dwa pytania: Co ja z tego będę miał(a)?, oraz Ile będę musiał(a) za to zapłacić?, a wcześniej na pytanie: Czy osoba, która udziela mi odpowiedzi zasługuje na zaufanie.

Ty to zaufanie masz. Dlatego to Ty powinnaś/powinieneś udzielić tych odpowiedzi. A ja Ci podpowiem, jak to zrobić najlepiej.

Prowadzący (Maciej Rogala): właściciel firmy doradczo-szkoleniowej EDINEM (Edukacja Inwestycyjna i Emerytalna), od 20 lat zajmujący się kapitałowymi planami emerytalnymi (PPE, IKE, IKZE), przeszkolił około 100 tysięcy pracowników firm wdrażajacych Pracownicze Programy Emerytalne, autor kilku książek z zakresu inwestowania i skutecznej sprzedaży produktów inwestycyjnych: Otwarte fundusze inwestycyjne. Zasady są proste (2006, wznowienie 2016), Rozważny Inwestor (2009, wznowienie 2014), III Filar Twojej Emerytury (2012), Fundamenty Sprzedaży. Jak skutecznie oferować produkty inwestycyjne (2008).

UWAGA: Istnieje możliwość przeprowadzenia webinarium/szkolenia stacjonarnego dla pracowników jednego zakładu pracy.

W celu zgłoszenia udziału w webinarium i podania wybranego terminu (max. 30 uczestników) wyślij maila na adres: maciej@rogala.pl,  zadzwoń pod numer: 502 988 269 lub wypełnij poniższy formularz.

 

  Tags: , , ,

  Subskrypcja

  Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do subskrybentów bloga, a otrzymasz więcej tego rodzaju treści.

  komentarzy 5

  Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. HRowiec pisze:

   To chyba firmy oferujące PPK będą namawiać pracowników do PPK.

   • Maciej Rogala pisze:

    Witam.
    Masz rację, jednak najbliżej pracowników będą osoby z działu HR i związkowcy. Będą spotykali się z pytaniami i wątpliwościami. Moim celem jest, aby nie bali się takich pytań, a przede wszystkim nie bali się udzielania na nie odpowiedzi. Tak niestety bardzo często jest w PPE. Stąd czasami tak niski poziom uczestnictwa w PPE, które są bardziej atrakcyjne dla pracowników niż PPK.
    Pozdrawiam
    Maciek

  2. HRowiec pisze:

   Pracownicy działu kadr mają tyle roboty, a jeszcze dojdzie im nowy obowiązek, że nie będą się zajmować żadną agitką do PPK.

   • Maciej Rogala pisze:

    Oczywiście zdaję sobie sprawę, że kadrowcy nie będą dokładać sobie dodatkowej roboty. Jednak będą skazani na pytania pracowników, na ich wątpliwości. Dzięki temu szkoleniu będę wiedzieli,jak udzielać krótkich i trafnych odpowiedzi. Z doświadczenia wiem, że dość często się zdarza, że tzw. pełnomocnicy pracodawcy ds. PPE boją się udzielać jakichkolwiek odpowiedzi, nie wiedzą jak odpowiadać. W takim przypadku odsyłają do osób z firmy oferującej PPE: podają numer infolinii. Nie ma się czego bać. Ta wiedza nie jest jakaś tajemna.

   • Maciej Rogala pisze:

    Dzięki, za tę uwagę. Poprawiłem wpis o korzyściach dla uczestników seminarium.

  Skomentuj

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Top
  SIMPLE SIDE TAB