PPE, PPK, IKE, IKZE, fundusze inwestycyjne

Prezydent Cypru rezygnuje ze świadczenia emerytalnego. A kto mu je dał?

By on 28 lipca, 2016 in DFE with 3 komentarze

Prezydent Cypru Nikos Anastasiadis i trzech członków jego gabinetu, a także kilku innych urzędników państwowych zrzekło się państwowej emerytury.  Wow! A tak na serio: nie prościej byłoby wystąpić z inicjatywą ustawodawczą i zmienić absurdalne przepisy? Prościej na pewno, ale kto by o tym napisał i docenił?

Według gazety Cyprus Mail, spośród 120 czynnych urzędników państwowych w wieku powyżej 60 lat, którzy są uprawnieni do otrzymywania zarówno wynagrodzenia jak i emerytury, siedem osób zrezygnowało z prawa do emerytury.

Od października 2014, aktywni urzędnicy państwowi byli uprawnieni do otrzymania wynagrodzenia i emerytury z tytułu swojej wcześniejszej pracy w sektorze publicznym. Sąd Najwyższy orzekł również, że urzędnicy, którzy są powołani z emerytury do służby w innej instytucji są również uprawnieni do obu płatności.

Jednak prezydent Anastasiades wraz z trzema innymi członkami gabinetu: ministrem spraw zagranicznych, ministrem pracy i ministrem spraw wewnętrznych zdecydowali się zrezygnować ze swoich emerytur.

Swoje świadczenia przekazują do Fundacji Pierwszej Damy, która pomaga opłacać zagraniczne studia studentów będących w niekorzystnej sytuacji finansowej.

 

 

Tags: , ,

Subskrypcja

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do subskrybentów bloga, a otrzymasz więcej tego rodzaju treści.

komentarze 3

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. Interesujące informacje muszę przeczytać więcej na ten temat. Ktoś coś wie gdzie znajdę więcej informacji na ten temat

  2. Ciekawe informacje muszę poczytać więcej na ten temat. Ktoś coś wie gdzie wyszukam więcej info na ten temat

  3. gefion pisze:

    Ciekawe informacje już dawno nie czytałem takiego fajnego artykułu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Top
SIMPLE SIDE TAB