PPE, PPK, IKE, IKZE, fundusze inwestycyjne

PPK: Jakie decyzje będzie mogła podjąć osoba uprawniona do środków?

By on 16 sierpnia, 2019 in ABC GIEŁDY, PPE with 8 komentarzy

PPK(4): Jakie decyzje będzie mogła podjąć osoba uprawniona do środków po zmarłym uczestniku PPK?

Opublikowany przez PPK: nowy bonus od pracodawcy Sobota, 27 lipca 2019

Tags: ,

Subskrypcja

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do subskrybentów bloga, a otrzymasz więcej tego rodzaju treści.

komentarzy 8

Trackback URL | Comments RSS Feed

 1. Wanda pisze:

  Ostatnio ludzie coraz czesciej piszą o ppk jako formie wkładu wlasnego do zakupu mieszkania. Mozna i tak… pytanie co pozniej. Z założenia przeciez program miał być raczej inwestycją w przyszłość, ale tę emerytalną

  • Maciej Rogala pisze:

   Witaj. PPK wcale nie musi być programem emerytalnym i takim nie będzie w większości przypadków. Pokusa sięgnięcia po pieniądze będzie zbyt duża. Przeznaczenie środków na cele mieszkaniowe z założenia ma być pożyczką ze środków przeznaczonych na cele emerytalne: powinno się ją spłacić, czyli jedno drugiemu nie przeszkadza. Pozdrawiam.

   • Wanda pisze:

    Dziękuję za odpowiedź. JA się z tym zgadzam 😀 Zdecydowałam sie jednak zaryzykowac w ppk nie po to, zeby wypłacic pieniadze wczesniej na mieszkanie, ale po to zeby miec z czego życ na emeryturze, bo co by tu dużo pisac – pensja nie rosnie, a zycie coraz droższe. Moja wyliczona emerytura nie zapowiada sie kolorowo

 2. elka1 pisze:

  Ważne aby zaczęto odkładać dodatkowe pieniądze.Doskonale wiemy że Polacy tego nie robią a dzięki PPK zaczną. I to jest największy plus.

 3. filipka pisze:

  ja jeszcze nie wiem co zrobię ze swoim uczestnictwem. Niby z jednej strony dodatkowa kasa zawsze się przyda, ale czy to wszystko będzie naprawdę tak dobrze działało jak o tym mówią?

 4. jolanta12 pisze:

  Każdy sposób wykorzystania tych pieniędzy będzie dobry.Zakup mieszkania to też kapitał.Ważne aby ludzie zaczęli dodatkowo zbierać na przyszłe emerytury.wtedy na pewno będzie żyło się lepiej.

 5. parka pisze:

  Nie wiem szczerze na co przeznaczę te pieniądze za 25 lat.Może mnie nie będzie i odziedziczą je moje dzieci to też dobrze. Ważne aby mieć jakieś dodatkowe pieniądze a dzięki PPK można trochę zyskać. Zawsze lepiej mieć niż nie.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Top
SIMPLE SIDE TAB