PPE, PPK, IKE, IKZE, fundusze inwestycyjne

PPK: Jak wybrać firmę zarządzającą?

By on 29 października, 2018 in PPE with 0 Comments

Wejście w życie systemu PPK to wielki projekt dotyczący szeroko rozumianego rynku kapitałowego w Polsce. Czy ożywi rynek akcji? Bez wątpienia, przynajmniej w okresie kilku pierwszych lat. Czy jest szansą dla firm zarządzających? Tak, ale wiele z nich poniesie sromotną porażkę, podobnie jak na rynku OFE.

Kto okaże się największym beneficjentem projektu? Wygląda na to, że „niezależni doradcy”, których oczekiwania finansowe wobec firm zarządzających są w niektórych przypadkach absurdalnie wysokie. Czy znajdą się wśród firm zarządzających desperaci, którzy spełnią tak wyśrubowane oczekiwania pośredników? Obawiam się, że tak; z podobnym zjawiskiem mieliśmy do czynienia na rynku OFE.

Pobocznym efektem – niestety bardzo niekorzystnym dla całego rynku – będzie rekomendacja wyboru oferentów nie tych, którzy zaoferują najlepsze rozwiązania dla pracodawców i pracowników, ale właśnie desperatów dążących za wszelką cenę (bardzo wysokiego wynagrodzenia dla „doradcy”) do osiągnięcia planowanego udziału w rynku.

Jak uniknąć takich nierzetelnych rekomendacji?

Jaki kryteriami powinni kierować się pracodawcy przy wyborze oferenta PPK?

Odpowiedzi na te pytania uzyskasz na dwugodzinnym szkoleniu przeprowadzonym w siedzibie firmy.

Koszt takiego szkolenia wynosi jedynie 1500 zł netto plus koszt dojazdu (w Warszawie bez ponoszenia dodatkowego kosztu). Jeżeli natomiast pracodawca zamówi szkolenie jeszcze w tym roku koszt wyniesie jedynie 1000 zł netto.

Szkolenie poprowadzi Maciej Rogala zajmujący się zakładowymi programami emerytalnymi od 1995 roku.

Sprawdź: http://rogala.pl/wspolpraca/

 

Tags: , , ,

Subskrypcja

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do subskrybentów bloga, a otrzymasz więcej tego rodzaju treści.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Top
SIMPLE SIDE TAB