PPE, PPK, IKE, IKZE, fundusze inwestycyjne

Potencjalna skala podaży akcji

By on 24 stycznia, 2018 in ABC GIEŁDY with 0 Comments

Odszukałem newsa z Globalnego Przeglądu Emerytalnego, jaki podał Bloomberg 3 miesiące temu, który moim zdaniem jest nadal aktualny:

Według Wells Fargo & Co. fundusze emerytalne są gotowe w okresie kilku najbliższych lat przesunąć do 1 bln dolarów z akcji na obligacje, aby zabezpieczyć wysokie zyski i ograniczyć potencjalne duże straty.

„Zdecydowanie jest to bardzo duża kwota, którą fundusze będą chciały wycofać z rynków akcji” – powiedział Andy Hunt z Wells Fargo & Co, przewidując, że nastąpi to w ciągu pięciu lat. „Prawdopodobnie będzie to kwota między pół biliona a bilionem dolarów”. Zarządzający funduszami emerytalnymi w celu poprawy poziomu finansowania  dużą część aktywów trzymają w akcjach, co jest zrozumiałe przy bardzo niskiej rentowności obligacji wynikających z bardzo niskich stóp procentowych.  Teraz wiele funduszy stopniowo przenosi się w mniej zmienne aktywa. Strach przed dużymi stratami może nawet przyśpieszyć ten trend, zauważa Hunt.

Rekordowe wartości indeksu S&P 500 rodzą obawy wśród wielu znanych inwestorów, że zbliża się korekta. Pacific Investment Management Co. przewiduje 70-procentowe prawdopodobieństwo wystąpienia recesji w ciągu najbliższych trzech do pięciu lat, i w rekomendacji podkreśla, że inwestorzy powinni zacząć redukować ryzyko.

Tags: , , , , ,

Subskrypcja

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do subskrybentów bloga, a otrzymasz więcej tego rodzaju treści.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Top
SIMPLE SIDE TAB