PPE, PPK, IKE, IKZE, fundusze inwestycyjne

Otwarte fundusze inwestycyjne. Zasady są proste. Wydanie zauktualizowane

By on 6 kwietnia, 2016 in MOJE KSIĄŻKI with 0 Comments

To poradnik dla osób oszczędzających o wysokich wymaganiach. Ma pomóc czytelnikowi — osobie zapobiegliwej, gromadzącej oszczędności w tej czy innej formie, podjąć właściwe kroki, by jak najlepiej zabezpieczyć przyszłą wartość odkładanych pieniędzy przy wykorzystaniu formy otwartego funduszu inwestycyjnego.

OFI

Cel gromadzenia oszczędności jest prosty — zabezpieczenie przyszłych wydatków: tych spodziewanych, takich jak koszty życia na emeryturze, czesne za studia dla naszego dziecka, jak i wydatków nieoczekiwanych, np. powstałych w wyniku nagłej utraty pracy lub ciężkiej choroby. Jednak im dłużej planujemy gromadzić pieniądze i im większa ich kwota, tym bardziej narażamy się na to, że przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych będą kierować nami emocje: strach przed utratą oszczędności lub żądza zarobienia dodatkowych i — jak nam się wydaje — łatwych pieniędzy. Strach i żądza prawie zawsze okazują się wyolbrzymione, stając się główną przyczyną naszych porażek.
Powinniśmy uwolnić się od emocji związanych z lokowaniem oszczędności. Czy jest to jednak możliwe? Najprawdopodobniej nie, bo — jak ktoś kiedyś powiedział — religia pieniądza jest jedyną religią, która nie zna niewierzących. Jeśli chodzi o pieniądze, a zwłaszcza niemałe i te, którym przypisujemy szczególną rolę, nie jest możliwe, byśmy pozostawali wolni od emocji, gdy rynek finansowy i niektóre formy gromadzenia oszczędności podlegają tak dużym okresowym wahaniom. Ale powinniśmy starać się nad własnymi emocjami zapanować. Oszczędzanie, nasz ostateczny sukces, to przede wszystkim wieloletni pojedynek z samym sobą. Duża część z nas przegrywa lub osiąga wynik bardzo słaby w stosunku do możliwości, jakie oferuje nam rynek usług finansowych, bo nie zdaje sobie sprawy, jak trudna droga jest przed oszczędzającym. Lekceważymy siłę największej przeszkody w skutecznym pomnażaniu oszczę¬d¬ności — własnych emocji, decydujących o naszym zachowaniu na rynku finansowym.
Trzyetapowy układ książki pozwala zbliżać się krok po kroku do ostatecznego momentu — podjęcia właściwej decyzji inwestycyjnej. Z myślą o profesjonalistach w początkach swojej kariery w branży funduszy inwestycyjnych w książce zostały zawarte także bardziej szczegółowe wyjaśnienia pewnych kwestii, ważnych dla osób zawodowo zajmujących się omawianą problematyką. Te treści, aby nie zakłócały przyjemności czytania książki, zostały zawarte w odnośnikach.
I jeszcze tylko uwaga do podtytułu książki. Mimo że poruszane tematy wydają się zawiłe, bo dotyczą rynku kapitałowego, giełdy, akcji, obligacji, trendów giełdowych, to wszelkie te zagadnienia w rzeczywistości łatwo zrozumieć. Otwarte fundusze inwestycyjne są przecież produktem finansowym, stworzonym z myślą o osobach oszczędzających. Zasady działania, uczestniczenia i inwestowania w funduszach nie mogą być skomplikowane. Przekonasz się sam, że w funduszach inwestycyjnych wszystkie zasady są proste!

TUTAJ KUPISZ KSIĄŻKĘ:
onepress.pl

Tags: ,

Subskrypcja

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do subskrybentów bloga, a otrzymasz więcej tego rodzaju treści.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Top
SIMPLE SIDE TAB