PPE, PPK, IKE, IKZE, fundusze inwestycyjne

More Than Eternity

By on Kwiecień 11, 2016 in MOJE SCENARIUSZE with 0 Comments

Móc żyć wiecznie? Zatrzymać proces starzenia się? Brzmi fascynująco. Marzenie całej ludzkości. Czyżby? Myślę, że byłaby to katastrofa.

To nieśmiertelność pod pewnymi warunkami: że nikt mnie nie zabije lub nie spotka mnie jakiś wypadek. Wyobraź sobie jak wyglądałoby życie osób, które byłoby stać na odpowiednią kurację. Zapewne w zamknięciu przed innymi, w ciągłym strachu, że ktoś lub coś ich zabije. Życie wieczne, ale w nieustannym lęku, że jednak się je straci – czyli żadne życie.

Jeszcze gorzej miałaby większość, dla której kuracja hamująca proces starzenia się byłaby zbyt droga (potencjalna nieśmiertelność byłaby bezcenna). Czym mogłoby to skutkować? Większość ludzi – 99% a raczej 99,999% – skazana byłaby na śmierć, ze świadomością, że mają za mało pieniędzy aby kupić sobie nieśmiertelność!

To byłby czysty absurd i chyba koniec ludzkości. „Ludzie śmiertelni”, czyli wówczas „podludzie” zapewne chcieliby zabić tych, których stać na nieśmiertelność – „nadludzi”, lub odwrotnie – ci drudzy uprzedziliby tych pierwszych.

Jestem pewien, że gdyby wynaleziono taki lek, to byłby trzymany w największej tajemnicy. A może już osiągnięto sukces?

Powyższe kwestie skłoniły mnie do napisania pierwszego w życiu scenariusza: MORE THAN ETERNITY.

Bohaterem jest multimiliarder – filantrop, który musi dokonać wyboru: między własnymi pragnieniami, nadziejami, możliwościami – wynikającymi z odkrycia leku na chorobę starzenia się, a miłością do ukochanej kobiety. Jego małżonka jest religijna, głęboko wierząca, ufająca w obietnicę życia wiecznego daną w Piśmie Świętym. Protagonista staje przed wyborem: albo tworzyć nowy świat, nową rzeczywistość, niemal na kształt obietnicy wiecznej szczęśliwości danej w Objawieniu św. Jana, czy też zgodzić się z wyborem jego ukochanej małżonki. W scenariuszu przeplatają się dwa wątki – planów stworzenia nowego świata dla wybrańców, którzy skorzystaliby z wynalazku sławnego naukowca (potencjalnej nieśmiertelności) oraz narodzin związku dwojga ludzi, który jest napisany w formie romantycznej opowieści.

Scenariusz zdobył aż 5 wyróżnień na konkursach scenariuszowych w USA, Meksyku oraz Hiszpanii. Chociaż został objęty opcją, to jednak producent nie znalazł środków na sfinansowanie produkcji filmu.

PRZECZYTAJ SCENARIUSZ:

  MORE THAN ETERNITY_Maciej Rogala (141,7 KiB, 2 odsłon)
Aby móc pobrać ten plik należy się zalogować

Tags: , ,

Subskrypcja

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do subskrybentów bloga, a otrzymasz więcej tego rodzaju treści.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Top