PPE, PPK, IKE, IKZE, fundusze inwestycyjne

Książka o 500 plus już w przedsprzedaży

By on 13 maja, 2016 in ABC GIEŁDY with 6 komentarzy

Moja najnowsza książka Program 500+. Jak mądrze zainwestować kapitał rodzinny jest już w przedsprzedaży. Składając zamówienie do 15 maja można otrzymać aż 15% zniżki – wówczas koszt 136 stronicowego poradnika wyniesie jedynie 16,92 zł.

Jeżeli chcesz skorzystać z promocji zamów książkę do 15 maja:

Program 500+. Jak mądrze zainwestować kapitał rodzinny

500plu (1)

Oto jej fragment:

Jeżeli wykazujesz postawę taką jak większość — postawę oszczędzającego konsumenta — to najatrakcyjniejszą formą lokaty będzie zawsze ta, która okaże się w danym okresie najbardziej rentowna, natomiast

przy koncentrowaniu się na rzeczywistej potrzebie (indywidualnej dla każdego) najatrakcyjniejszą formą lokaty będzie ta, która daje ci najwięcej szans na zaspokojenie tej potrzeby — w tym przypadku przyszłości finansowej twego dziecka.

A to ogromna różnica. Na czym ona polega? Przede wszystkim na tym, że w tym drugim przypadku oszczędzanie odnosisz do siebie, do swojej indywidualnej sytuacji życiowej, do tego, co w rzeczywistości jest dla ciebie ważne, nie uwzględniasz zaś tego, co tobie wmówiono lub co się tylko wydaje, że jest ważne.

Dzięki temu będziesz miał dużo więcej szans również na to, by w okresie inwestowania pieniędzy z programu Rodzina 500 plus, który będzie trwał latami, zbyt łatwo nie zmienisz zdania i nie wpadniesz na myśl, że na czym innym tak naprawdę ci zależy. Żelazna konsekwencja, niepoddawanie się emocjom — to jedna z podstaw dobrego i mądrego zarządzania oszczędnościami.

Nadto,

gdy będziesz miał na uwadze cel jaki chcesz osiągnąć, możesz ten cel precyzyjnie zdefiniować — określić, jaka kwota wystarczy na przykład do dofinansowanie zakupu mieszkania lub sfinansowania studiów twego dziecka i po jakim czasie ten cel chcesz osiągnąć.

To zaś umożliwi tobie stworzenie planu sfinansowania tego wydatku, tzn. obliczenia, w jakiej części powinien on zostać sfinansowany pieniędzmi pochodzącymi z programu, a w jakiej — kwotą zysków osiągniętych z ich lokowania.

Pozwoli to także obliczyć, w jakim tempie powinna zwiększać się wartość odkładanych pieniędzy (oczekiwana stopa zwrotu); sposób lokowania oszczędności stanie się twoim planem inwestycyjnym.

Tags: , , ,

Subskrypcja

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do subskrybentów bloga, a otrzymasz więcej tego rodzaju treści.

komentarzy 6

Trackback URL | Comments RSS Feed

 1. RaBarbara pisze:

  16 złotych? Bardzo tanio. To tyle co paczka papierosów 🙂

 2. RaBarbara pisze:

  Jestem w trakcie kolejnego rzucania palenia. Może tym razem się uda 🙂

  • 1sikor pisze:

   He, he. Trzymam kciuki, ja nawet nie próbuję – jest zbyt twardy i męski. Pozdro

  • Maciej Rogala pisze:

   Ja przestałem palić w dniu, w którym przyszedł na świat mój pierwszy syn – prawie 23 lata temu. Przez 6 miesięcy wszystkim powtarzałem, że właśnie tego dnia rzucę ten paskudny nałóg. Chciałem aby wiedziało o tym jak najwięcej osób, aby nie dać plamy, aby czuć jak największą presję. I się udało. RaBarbaro, tobie też się uda. A jak nie to zobaczysz 🙂

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Top
SIMPLE SIDE TAB