PPE, PPK, IKE, IKZE, fundusze inwestycyjne

Jak zainwestować „stówkę”? – pomocnik czytelnika

By on Czerwiec 29, 2016 in PPE with 0 Comments

money-1386301

Ponieważ część czytelników zgłaszała wątpliwości przy wypełnianiu wniosku o zarejestrowanie się w systemie transakcyjnym Skarbiec24 i dokonaniu pierwszej inwestycji, podaję informacje, które ułatwią ci dokonanie pierwszej inwestycji.

1.

Przy wypełnianiu musisz mieć dowód tożsamości, komórkę (na którą zostaną wysłane dwa smsy) oraz numer konta bankowego, z którego dokonasz pierwszej wpłaty i będziesz dokonywał(a) dopłat.

2.

Możesz ale nie musisz wypełniać ankiety adekwatności – taka ankieta pojawi się po podaniu twoich danych.

3.

Czy jesteś rezydentem USA? Musisz wskazać odpowiedź na to pytanie, ponieważ jest to bardzo ważne ze względów podatkowych – gdybyś był(a) rezydentem.

4.

Po otrzymaniu sms tymczasowego hasła do swojego rachunku, zostaniesz poproszona/poproszony o zmianę tego hasła, na hasło docelowe.

5.

Na ekranie pojawią się następujące informacje:

skar1

 

Jeżeli nie chcesz inwestować w fundusze Skarbca poprzez IKZE, IKE (konta emerytalne) lub PSO (program systematycznego oszczędzania), to

kliknij na okienko FUNDUSZE INWESTYCYJNE (zaznaczone pomarańczową strzałką).

6.

Na następnym wyświetleniu ekranu pojawi się tabelka z 29 funduszami i wybierz ten, do którego chcesz dokonać wpłaty naciskając na okienko KUPUJĘ.

7. Pojawi się następujące wyświetlenie:

Skarbiec2

 

Tutaj musisz zaznaczyć, że zapoznałaś się/zapoznałeś się z prospektem informacyjnym (górna pomarańczowa strzałka) i wpisać kwotę pierwszej inwestycji (druga strzałka). Kwota ta może być dowolna, nie mniejsza niż 100 zł.

8.

Na koniec pojawi się następujące wyświetlenie:

Skarbiec3

Cała operacja została przeprowadzona prawidłowo.

<<  ZAINWESTUJ „STÓWKĘ” W FUNDUSZ SKARBCA >>

Pamiętaj, że jeżeli dokonasz wpłaty do 31 października  możesz mnie o tym poinformować na maila (maciej@rogala.pl) lub na prv. na fb, a ja wyślę ci jeden z moich poradników wraz z imienną dedykacją.

 

 

 

 

Tags: , ,

Subskrypcja

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do subskrybentów bloga, a otrzymasz więcej tego rodzaju treści.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Top